Entombed!

Short:             Remake of Atari 2600 classic “Entombed”
Download:     Entombed.lha
Author:           Bill Kendrick, AmigaOS port by Arti
Type:              game/actio
Version:          2005.01.17b
Architecture: m68k-amigaos

You and your team of archeologists have fallen into the “catacombs of the zombies.” There’s no time for research, though; the walls are closing in, and the zombies have sprung to life!

Fortunately, you’ve discovered an ancient mystical potion which allows you to create and destroy walls. Bottles of this potion are strewn about the catacombs. Grab them, and you can break through walls when you get stuck, or create a wall behind you, if you’re being chased.

The longer you survive, the faster you have to move.

“Entombed!” is a free, Open Source game written using libSDL. It is based directly on the Atari 2600 game “Entombed,”  (c) 1982 U.S. Games Corporation.

2 Responses to “Entombed!”

 1. Czołem
  Trochę się inspiruję tymi grami i sam zacząłem przekompilowywać niektóre rzeczy na Falcona z dopałką CT6x (M68060 u mnie podkręcona na 95MHz + 256MB DIMM)
  I kurcze jestem załamany, że na takich zasobach większość rzeczy działa absolutnie katastroficznie. Teraz wziąłem na tapetę właśnie Entombed, który w samym menu działa z prędkością około 1 klatki na sekundę, a jak wchodzi efekt wypalenia credits’ów, to zwalania do klatki co 2 lub 3 sekundy.
  Nie jestem koderem c/c++ zawodowym ale coś tam sobie trochę się bawię, i uparłem się, że zerknę w tego Entombed i doprowadzę go do używalności (mimo, że ta gra to raczej kiepścizna 🙂 ) w ramach nauki i treningu c.
  I idzie mi to jak po grudzie a efekt mimo, że może podkręciłem obecnie prędkość działania menu dwukrotnie, to i tak jest to kosmicznie dalekie od używalności a pomysłów mi powoli już zaczyna brakować.
  Stąd pytanie, na jakiej Amigowej platformie ten Entombed działa dobrze? Strzelam, że pewnie na 68040 chodzi to już wyśmienicie?
  Szczególnie po obejrzeniu tego filmiku, który mnie po prostu zwalił z nóg, że to tak działa właśnie na 040stce (+ grafika wiadomo, ale na Falconie Super Videl specjalnie nie wnosi za dużo w wydajność, a nic lepszego już nie ma):

  Dlatego dobij mnie i odpisz, że tak, Entombed działa wyśmienicie na Amidze z 040stką 🙂

 2. Cze, piszę drugi raz ponieważ poprzednia odpowiedź się nie wysłała :/ Na filmiku jest emulowana 040 tka, myślę, że na 060 105Mhz na Warpie 1260 by chodziła znośnie dzięki pamięci DDR3.
  Diablo jest mocno zoptymalizowane asm i na Vampie działa bardzo szybko do 50fps ale na nawet na Warpie 105Mhz tylko max 15 fps.
  Na A500 z kartą Vampire (ok. 200Mhz 060) Entombed chodzi normalnie.
  Żeby gra działała dobrze na CT trzeba ją zoptymalizować.
  Uruchomić na pełnym ekranie, głębię gry i pulpitu ustawić na 16bit. Odtwarzacz modułów jest dość wymagający, czyli wyłącz muzykę.
  A najlepiej wyrzucić SDL. Niższa rozdzielczość też dużo daje.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: